زیر عضله قلب چه عوارضی دارد

زیر عضله قلب چیست

رد شدن رگ قلب از لای عضله/ زیر عضله قلب یعنی چه؟

با خواندن این مطلب متوجه می شوید رگ های قلب به صورت طبیعی از کجای عضله قلب عبور می کنند و رد شدن رگ قلب از لای عضله/ زیر عضله قلب به چه معناست و برای درمان آن چه باید کرد.

به صورت طبیعی عضله قلب با فشرده شدن همانند یک پمپ خون را به درون رگ های بدن وارد می کند و خون را در سراسر بدن به حرکت در می آورد و سپس با شل شدن عضله قلب خون به درون قلب وارد می شود و مجدداً با فشرده شدن عضله قلب به داخل رگ های بدن پمپ می شود. بنابراین عضله قلب مرتباً در حال فشرده شدن و شل شدن است.
به صورت طبیعی رگ های بزرگ قلب بر روی عضله قلب یعنی سطح خارجی قلب قرار دارند تا در حین فشرده شدن عضله قلب تحت فشار قرار نگیرند و دچار انسداد نشوند.

در بعضی افراد به صورت مادرزادی قسمتی از رگ قلب از لای عضله قلب عبور می کنند بنابراین هنگام فشرده شدن عضله قلب، فشرده می شود و در آن تنگی ایجاد می شود ولی با شل شدن عضله قلب فشرده شدن رگ قلب رفع شده و تنگی بر طرف می شود. بنابراین تنگی ایجاد شده در این حالت ثابت نبوده و در زمان فشرده شدن عضله قلب هست و در زمان شل شدن عضله قلب مرتفع می شود.

درمان رد شدن رگ قلب از لای عضله/ زیر عضله قلب عموماً با دارو بوده و معمولاً نیازی به عمل جراحی نمی باشد.
اگر مطلب بالا برای شما مفید بود لطفاً سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

بالون رگ قلب با فنر (استنت) چه تفاوتی دارد؟

با خواندن این مطلب متوجه می شود بالون رگ قلب با فنر (استنت) چه تفاوتی دارد و کاربرد هر کدام چیست؟ بالون قلبی یک بادکنک است که بر سر یک لوله بسیار باریک و بلند قرار دارد و از طریق رگ دست یا پا وارد رگ قلب می شود. با باد شدن بالون قلبی، بادکنک انتهای آن باد شده و باعث گشاد شدن منطقه تنگ رگ قلب می شود.

در بسیاری از موارد بعد از باد شدن بالون در رگ قلب و گشاد شدن تنگی رگ قلب آسیب به لایه پوشاننده داخل رگ قلب می رسد و برای ترمیم این آسیب فنر قلبی در محل تنگی قرار داده می شود. علاوه بر این تنگی مجدد بعد از بالون قلبی بسیار زیاد ایجاد می شود و قرار دادن فنر قلبی مانع ایجاد تنگی مجدد بعد از بالون قلبی می شود.
اگر مطلب فوق برای شما مفید بود لطفاً سؤالات و نظرات خود را برای ما بنویسید.

زیر عضله قلب چیست و چه علائمی دارد

Rate this post
نوشتهٔ پیشین
داروی متورال چیست
نوشتهٔ بعدی
افتادگی دریچه میترال

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Button